| DeXz2010 a întrebat:

Ma numesc Geo si am 14 ani insa vreau sa mentionez ca sunt foarte dezvoltat, nimeni nu imi da mai putin de 16 ani si as vrea sa ma apuc de sala acasa cu flotari,gantere,abdomene, genoflexiuni, tractiuni s.a.
Mentionez ca am 1.73m inaltime si 52kg.
As vrea sa imi spuneti ce fel de proteine, aminoacizi si creatina ar trebui sa iau si in ce dozaj + e bine sa iau aceste lucruri pentru exercitii acasa? multumesc anticipat,

12 răspunsuri:
| Vadean_Ioana_1982 a răspuns:

Nu prea sunt bune proteinele si toate acestea pentru tine, esti cam tinerel

| DeXz2010 explică (pentru Vadean_Ioana_1982):

Raspuns irelevant! eu vreau detalii despre cum si ce fel de produse sa iau cum sa le administrez corect...ce randament au la 'sala acasa" oricum multumesc pentru parere!

| Hache a răspuns:

Buna deci in primul rand la ce inaltime spui u ca ai si greutate ar trebui zilnic sa ai cam 50-80 g de proteine si cele 2500de calori. Dar esti putin cam mica pentru proteine ti.as recomanda sa nu iei inca sa incerci sa iti faci o dieta din care sa iti iei aceste proteine. U de fapt ce vrei sa pui masa pe tine sau doar sa ai forme gen fund patratele?

| DeXz2010 explică (pentru Hache):

1.sunt baiat 2 cum spuneam vreau un sfat gen firma de la care provine cum si cand sa iau, are ceva daca le iau toate in acelasi timp, ce dozaj

| Hache a răspuns:

Ok pai daca esti baiat o luam asa. Gandeste putin proteinele sunt bune si trebuie luate doar daca nu iti merge cu mancarea. Cum tu esti asa dezvoltat cum zici nu ai avea nevoie prea multe nu sunt bune. Dar daca vrei cv iti recomand game fast sau gainer. Cam o cupa doua pe zi

| DeXz2010 explică (pentru Hache):

Mentionez ca vreau sa se vada ceva in maxim 2 luni intelegi? doar ca steroizii m.ar distruge eu vreau totul dintr.o data daca intelegi ce vreau sa spun si de aceea v.am cerut opiniile

| DeXz2010 explică (pentru Hache):

Vreau ca in maxim 2 luni sa se vada ceva calumea...intelegi? de aceea intreb ce sa iau si cat pe zi, are vreo legatura daca le i.au toate odata?

| Hache a răspuns:

Eu inteleg ce vrei u asa pe mare dar na 2 saptamani... Eu ma duc la sala de un an si tot e greu sa te faci acum sincer daca lucrezi acasa o sa dureze mult mai mult. Totusi proteine nu prea iti recomand mai bine astepti sa te faci asa natural si inca cv sa nu schimbi exercitiile pastreaza cateva saptamani sa vezi care da rezultate si fa.ti o dieta cv mai bine

| Hache a răspuns:

Frate ai fb? Daca da da-mi un link sa vb acolo

| gerrardboss a răspuns:

Da-mi fb tau

| DeXz2010 explică (pentru gerrardboss):

Fb.c o m/camelzzz ma cheama geo ice astept mesaj

| Cosmin86 a răspuns:

Ce alimentatie ai acum?

Tu ai nevoie de CARBOHIDRATI in primul rand si abia apoi de proteine.

Pentru masa musculara ai nevoie : 60 % carbohidrati, 30 % proteine, 10 % grasimi sanatoase.

Doar cu proteine o sa ramai un firav de 52 kg, cat o gantera.