| vlada001 a întrebat:

Salut,pina la ce scor se joaca volei-ul?

Răspuns Câştigător
| Unniique a răspuns:

Heii! O echipa de volei este alcătuită din 6 jucători. Se joacă 3 seturi câștigătoare din 5, fiecare set a câte 25 de puncte; în caz de egalitate 24 - 24 se continuă setul până în momentul în care una din cele două echipe obține o diferență de 2 puncte (29 - 27, 31 - 29 etc). În cazul în care este nevoie de jucarea ultimului set pentru desemnarea câștigătorului, acesta se joacă pâna la 15 (sau pâna la o diferență de 2 puncte).
Funda?

3 răspunsuri:
| Own3r a răspuns:

Pana la 25, dar uite aici tot ce trebuie sa stii despre volei

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Volei

| G28AEjdvjRaendnPrT a răspuns:

Cine ajunge primul la 3 seturi, 1 set se joaca pana la 25 de puncte, in caz de se ajunge la 24-24 se joaca la advantaj, adica trebuie sa bata la 2 puncte diferenta, iar daca se ajunge la 2-2 la seturi, setul 5 se joaca pana la 15, si la fel daca se ajunge la 14-14 se continua cu avantaj pana are cineva 2 in fata.