| AlinPeFelie a întrebat:

. Recent, m-am inscris la taekwondo.
Am nevoie de multa mobilitate..cum reusesc sa ..intind mai mult piciorul? Sau sa-l ridic mai sus?. big grin!
Si cum fac ca impactul loviturii piciorului sa fie mai tare? Cum imi intaresc tibia?. Lovitura piciorului e mai eficienta decat cea a pumnului?
Dau funda, multumesc.

4 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Am un amic care a facut tkd, si il bat de se plcitiseste cand ne inbatam laughing. eu am facut jiujitsu

| 0x11111051 a răspuns:

Nu stiu cum se zice in romana, dar in moldoveneasca se numeste shpagat.

Trebuie sa il inveti a face:

http://www.youtube.com/watch?v=lN5PjfF2DKo

Anume de aici se incepe totul;)

Fratele meu e de 3 ani la taekwondo, eu stiu care este programul lui

| eugem35 a răspuns:

Da este, infunctie de lungime piciorului si inaltimea ta, eu la astfel de lovituri fac ravagi, si ce antrenor aveti acolo dac nu va invata

| LauraEU a răspuns:

Ca sa iti intinzi piciorul mai mult trebuie sa iti fie muschii de la picioare mai intinsi, sa faci exercitii zilnic, sa te intinzi, sau poate chiar sa incerci sa faci sfoara, pare greu sa faci sfoara dar nu e deloc greu, in fiecare zi te lasi cat poti de jos si in urmatoarea zi te impingi putin cate putin mai jos si tot asa, pana la urma o sa poti! Succes!