| cosminbit a întrebat:

spuneti-mi si mie va rog daca ma duc la sala si fac forta si dupa fac si cardio slabesc mai bine decat daca fac doar cardio? sau pentru slabit e mai bine doar cardio spuneti-mi si mie daca va pricepeti

3 răspunsuri:
| mOBSCENE a răspuns:

DA CLAR! E ideal big grin dieta+forta+cardio, asta iti trebuie!
Mergand la sala tu iti dezvolti muschii, ei crescand in volum. Fiind mai "musculos", automat arzi mult mai multe calorii, deoarece muschii ard mai multe kcal decat grasimea, chiar si cand pur si simplu stai pe loc, dapai cand mai faci si cardio big grin
Deci da, slabesti mult mai bine daca faci si forta, si o sa ai alt tonus muscular, vei arata mult mai bine!

| AntrenorFitness a răspuns:

O combinatie intre cele doua te va ajuta sa iti atingi obiectivul mai rapid. Efortul cardio-respirator este foarte eficient pentru a scapa de stratul adipos, iar exercitiile din sala de forta pentru a tonifia masa musculara.
Un efort mai mare, inseamna un consum mai mare de calorii.

| MassEffect a răspuns:

Da desigur ca slabesti mai repede, atunci cand faci exerciti cu greutatile arzi calori si cand incepi sa faci cardio deja arzi din tesutul adipos.