| wowtox1 a întrebat:

Salut, stie cineva de unde pot lua o sabie tip katana de antrenament fara taisi de preferabil in Brasov?

7 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

De la un magazin de antichitati.

| Zuzu1991 a răspuns:

Wow, antrenament, wow
in momentul in care ceri asa ceva, din prima, pot sa iti spun ca nu faci nici un antrenament, andrenamentul de kendo se face cu sabii din lemn NU cu sabii fara tais

| Simpatic a răspuns (pentru Zuzu1991):

Cine stie cunoaste! Am practicat ninjutzu si la fel nu se folosesc decat sabii din lemn, fapt demonstrat si in filmele chinezesti sau japoneze unde antrenamentele decurg doar cu sabii din lemn.
Am vazut in schimb prin filme sau documentare lupte crop la corp cu sabii metalice fara tais unde adversarii purtau protectie pe cap cum au cei de la scrima, deci nu ar fi imposibil sa existe si acest tip de antrenamente in diferite forme de arte martiale, dar ma gandesc ca sunt pentru avansati.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Simpatic):

Da, este posibil, dar clar ca numai pentru avansati

| Hahahaihui a răspuns:

Am eu un tovarăș; de preferat unde o dorești pe cârcă ori pe creștetul capului? O face ca hobby, gratis.

| ChangeMea a răspuns:

Pare un lucru destul de simplu, hobby-ul tău sportiv din copilărie, dar după cum s-a dovedit, acest hobby poate aduce o mulțime de beneficii și interes în viața ta, de exemplu, datorită pasiunii mele pentru sport, a fost mai interesant să îmbraci meciurile sportive cu cel mai bun lucru pe care îl așază în https://mightytips.ro/case-de-pariuri/betano/aplicatie-mobil/
și că iti place? Și te va ajuta, garantez!