| Ciuma1 a întrebat:

Salut sunt atacant cum pot da sut de la mijlocul terenului... dar sa intre in poarta ....cu preciziewinking

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai simtul portii, al golului si sa faci forta in picioare.Incearca asta:stai pe vine langa un perete cu spatele lipit si talpile cat de aproape poti.Trebuie sa faci mai mult de 3 minute zilnic.Cand simti ca e prea usor dupa o luna, cam asa, stai mai mult sau ridica foarte putin picioarele.
FUNDA? SI MULT SUCCES!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa te antrenezi in fiecare zi. Adica sa sutezi de la mijlocul terenului de cat mai multe ori. Asa o sa simti mai bine unde e poarta si cu ce forta trebuie sa sutezi. Asta inseamna ca trebuie sa stai dupa program singur sa faci asta, ca antrenorul nu o sa te lase sa iti faci de cap la antrenamentehappy
Adevarul e ca sunt misto golurile astea, dar in timpul meciului nu prea ai ocazia sa le dai. Trebuie sa dai peste un portar care doarme si e si iesit din poarta si asta e mai rar.
Plus ca oricat te-ai antrena, nu poti tot timpul sa ai precizie. Nici cei mai buni jucatori profesionisti nu pot sa le dea toate pe poarta de la mijlocul terenului.
Mi-au iesit si mie cateva, dar nici jumatate din cate suturi am tras big grin

| Iahimjan a răspuns:

Bagi siretul sub minge si dai sut ca si cum ai rade pamantul cu varfu... e mai greu de zis decat de aratat dar macar incearca