| Konan13 a întrebat:

Salut.sunt fata si ma dau pe skate..deja stiu sa merg desul de bine dar stai mai prost cu categoria scheme...cum sa fac sa nu-mi mai fie frica cand incerc sa dau ollie? pur si simplu nu pot sa combin cei 3 pasi : apesi,sari, freci partea pe care stai straight face Orice mi-ar fi de folos...a da..si daca sunteti skateri imi puteti preciza in cat timp ati invatat prima schema? Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| UnderKing a răspuns:

Salut! Ollie nu-i asa de greu eu am invatat ollie intr-o saptamana dar am exersat in fiecare zi... uite aici un videoclip care pe mine m-a ajutat mult: http://www.youtube.com/watch?v=CIMtoHia164

| AlexG2000 a răspuns:

Incearca pe iarba.Nici o schema nu iti va iesi fara a te lovi.Eu am invatat ollie intr-o luna, ceva de genul.