| qwerty1234 a întrebat:

Salut, sunt in clasa a 10-a la profil de turism insa asta nu este deloc ceea ce vreau sa fac in continuare pe parcursul vietii mele. As vrea sa stiu daca m-as putea transfera la un liceu cu program sportiv(din Cluj), si daca da, cum? Adica stiu ca trebuie sa dau ceva probe in caz ca ajung la faza de admitere, dar e posibil sa ma pot transfera la un liceu cu program sportiv? Multumesc anticipat pentru ajutor.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te poți transfera la orice liceu din orice țară iar în funcție de 'legile' interne ale acestora vei da diferențe. Va trebuie să suni la secretariat unde dorești să fii admis iar în functie de profilul care îl urmezi acum și profilul care dorești să îl urmezi, aceștia îți vor detalia pașii ce trebuie să îi urmezi.
Spor și să-ți fie cu folos!