| Mertezaker1212 a întrebat:

Am 15 ani,vreau sa imi cumpăr proteine din acelea,nu sunt paralel dar nu stiu cum sa le zic laughing
Acum sa nu se trezească vreun destept sa zică că proteinele sunt mâncare,etc,cred ca v-ați prins ce vreau sa zic
Proteine pentru masa musculara
Vreau sa stiu daca luând acele proteine voi creste mai repede in înălțime,chiar si in masa musculara+sala normal.
Dacă nu va deranjează, recomandați-mi cele mai bune proteine.

32 răspunsuri:
| VeganusSalbaticus a răspuns (pentru AnastasiaK):

Uite ce muschi au veganii astia frumosi:
https://www.riseofthevegan.com/......grand-prix

| AnastasiaK a răspuns (pentru VeganusSalbaticus):

Nu urmaresti subiectul...

Eu am obiectat prima data la afirmatia lui NOname ("Și nu-mi spune că ai stat la curul fiecărui sportiv, ca să știi cine ce suplimente a luat sau nu!"), atragandu-i atentia ca nici ea nu stie ce suplimente ia fiecare sportiv in parte. Apoi am comentat pe baza raspunsului ei in care sustinea ca are incredere in MIILE de declaratii, asta in conditiile in care nu exemplificase nici macar una (lucru pe care l-am demonstrat intr-un raspuns anterior).

Ca exista sportivi vegani stiu foarte bine, exemple puteam da chiar eu. Nu pe cei doi, intr-adevar, e prima data cand aud de ei, insa problema a ramas aceeasi: nu avem MII de bodybuilderi vegani care sa declare ca nu iau steroizi si folosesc doar suplimente vegane.