| Cavani1999 a întrebat:

Am 19 ani si in aprilie fac 20, momentan lucrez la un callcenter, sunt inca in perioada de proba. Am lucrat putin si la mc si la profi. Peste tot unde am fost faceam acelasi lucruri repetitive si plicticoase. Visul meu e sa ajung la un nivel bun in fotbal, mi-as dori sa ajung in serie a, asta e ceea ce imi place chiar daca am aproape 20 de ani din care doar 1 an am jucat, cand aveam 10 ani. Am vreo sansa sa ajung la o echipa buna daca ma apuc acum de fotbal? Mi-as dori macar sa incerc sa nu mor cu regretul ca n-am facut tot ce se poate sa ajung unde imi doresc.

6 răspunsuri:
| EvilMayDie64 a răspuns:

Trebuia sa faci parte dintr-o echipa de juniori, sa te antrenezi zi de zi, sa ai o anumita forma. Acum tu poti sa dai probe la un club de amatori (gen Liga 4 sau 5), dar nu ai garantat faptul ca te si iau. Nu vreau sa te descurajez, dar gandeste-te ca o sa fie destul de greu sa ajungi sa fii platit macar cu 50 de lei pe meci. Si, fiind la amatori, nu prea scapi nici de lucru...

| Cosmin86 a răspuns:

Pai incearca, cine te opreste? Vorbeste si cu un antrenor bun.

Dar cand ai timp si de facultate si de job-uri si de fotbal?

| Cavani1999 explică (pentru Cosmin86):

Pai m-am gandit sa ma inscriu in vara la sport ca sa nu zica printiica stau degeaba si in timpul asta sa ma inscriu la o echipa.

| ibaal a răspuns:

Cam greu. Dar, daca esti foarte talentat...da si tu o proba si legitimeaza-te la o echipa. In seria A din prima e practic imposibil. Poate liga aII-A... Cel mai mai probabil aia din a III-a te vor lua, daca esti bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa incerci la inceput pentru divizii mici, divizia c divizia d.am prieteni care muncesc, si in timpul liber joaca pentru astfel de echipe si au chiar si deplasari. happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Cosmin86):

Bun, dar vorbeste si cu un antrenor specializat (nu un neica nimeni).
Un antrenor cu experienta iti poate explica concret ce sanse ai si cum sa procedezi... noi pe TPU doar ne dam cu parerea.