| nesdfs a întrebat:

Va salut. Am 26 de ani, 1, 78cm. 74 kg, am jucat fotbal la o echipa in divizia D acum 8 ani de zile. Am jucat vreo 3 ani. Motivul pentru care m-am lasat de fotbal a fost scoala (parintii). Joc foarte bine, piciorul meu de baza este dreptul, dar lovesc mingea la fel de bine si cu stangul si pot sa evoluez pe orice post de la mijloc (stanga, mijloc, dreapta). Visul meu de mic si care il am in continuare e sa ajung fotbalist asta nu pentru glorie, bani sau faima. Sper sa nu ramana un vis. Sunt constient de faptul ca am mult de recuperat si aici ma refer la conditia fizica, dar niste antrenamente si probabil un cantonament m-ar ajuta pentru conditia fizica. Joc foarte mult forbal sintetic, sala. Stiu ca e mare diferenta intre sintetic si un teren mare, dar cum am mai spus se poate rezolva cu antrenamente si cu ambitia care o am. Am nevoie de un antrenor sau o persoana care sa creada in mine. Rog moderatorii daca am grestit unde am postat sa mute topicul. Credeti ca mai are rost sa mai incerc sa joc fotbal? Credeti ca e timpul pierdut? Rog sa raspunda numai cei ce cunosc sau stiu ceva despre cariera unui fotbalist. Am curaj sa dau probe la orice echipa. Sper ca mai existe ceva sanse. Si daca da, unde sa ma adresez pentru a juca la o echipa?

1 răspuns:
| johnnny123 a răspuns:

Depinde ce intelegi prin "a juca fotbal". Sa joci de distractie intr-o echipa de liga a 5-a fara nici o miza reala, poate ca mai ai sanse. Sa joci la Barcelona sau macar la o echipa de liga I din Romania, din pacate nu.