| Porcusor112233441234 a întrebat:

Am 16 ani.
Am si eu o intrebare sincera.
Eu imi doresc foarte mult sa ajung fotbalist, dar momentan nu pot sa merg la o echipa.

Dar am inceput sa ma antrenez acasa si programul este urmatorul:

Ma antrenez zilnic, 1 - 2 pe zi, 3 zile forta si 3 tehnica...

MANANC FOARTE CURAT, adica 3 mese si ce trebuie dupa antrenament, inainte, adica Carbohidrati destui, Proteina, etc

Dorm 8 ore pe noapte

Si ma uita la cel putin 1 meci de fotbal profesionist pe saptamana.

ÎNTREBARE: Credeti, dupa parerea voastra, ca daca ma tin strans si păstrez disciplina lucrurilor pe care vi le-am spus mai sus si respect toate lucrurile si ma dedic total, voi avea sansa sa ajung profesionist? Chiar daca nu am fost la nici o echipa pana acum, doar la cele la echipa scolii.

Sper ca imi raspundeti data puteti...

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun cinstit in fata, dar nu poti sa ajungi fotbalist "profesionist" cu ce faci tu acasa, fiindca nu-i corect si nici suficient.

Profesionsitii se antreneaza cu anternor special, cel putin 2-3 ore pe zi, apoi au dieta speciala de mancare, au cantonamente si meciuri, invata tactici si strategii de joc, fac zilnic anternamente nu doar de forta ci si de rezistenta, de tactici de pacalit adversarul samd, ca sa ajunga fotbalisti buni.
Esti capabil sa alergi 10km pe zi? Fiindca asta face parte din exerciriile de rezistenta la care sunt supusi adevaratii fotbalisti.

| sierra1 a răspuns:

"ma uita la cel putin 1 meci de fotbal profesionist pe saptamana
...voi avea sansa sa ajung profesionist?"

lipsește ceva din lunga ta listă de... skill-uri. Cea de a juca cu talent mingea. Așadar?