| AvalohAlyn a întrebat:

Salut TPU,am mai pus intrebarea asta, dar n-am reusit sa aflu raspunsul la ea. Referitor la liga 3 de fotbal romanesc, cei ce sunt la final pe locul 1 promoveaza direct in liga 2 sau mai sustin un baraj? Dar ce se intampla cu cei ce sunt la final pe 2, in liga 3 deci? Ma poate lamuri cineva va rog frumos?

Răspuns Câştigător
| Alexpopoviciboss a răspuns:

In fiecare an promoveaza cate doua echipe.(locul 1, 2)Ele sustin baraj doar daca sunt la egalitate de puncte

1 răspuns:
| DjKosty a răspuns:

Cand se termina sezonul echipa de pe locul 1 urca in urmstoarea liga iar cea de pe locul 2 va juca 1 sau 2 meciuri inainre... daca castiga irca. daca nu ..ni