| Stefan_Dragos_1997 a întrebat:

Am o bicicleta DHS MATRIX FULL SUSPENTION!
Am o problema!
Am umblat la suspensia cadrului si am dezfiletat acel surub de tot si acum nu stiu ce are de nu imi da voie arcul sa-l infiletez iar. Pur si simplu a ramas bolcat acel surub!
Ce pot face!
Va rog mult sunt disperat sad
Multumesc!
Funda 100%

2 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Alea se monteaza cu ajutorul unei prese pentru arc altfel nu reusesti si strici si filetul. Pana la presa ia tu niste sarma si leaga spira cu spira si strange arcul pana poti pune piulita.

| RaulBodea a răspuns:

Si eu chiar ieri am patit acelasi lucru eu am mers la reparat cu ea si mi-a reparat-o eu zic sa mergi la reparat cu bicicleta... Funda?