| zekken a întrebat:

am o intrebare in legatura cu handbalul care suna cam asa : Ce inseamna mai exact dublu dribling?. Am inteles partea cu : bati mingea de pamant o iei in 2 maini si o bati iar, dar eu intreb ceva de genul asta : daca bat mingea de pamant si o prind intr-o mana (am prins-o in mana mea, deci am oprit-o, dar am prins-o doar intr-o singura mana) si i-ar o bat, asta se numeste dublu dribling, sau e corect?

Răspuns Câştigător
| oÎngerașul a răspuns:

Salut. Dublu Dribling inseamnă că ai bătut minge in pământ cu ambele mâini. Doar cu o mână ai voie. Fundă?

3 răspunsuri:
| XTreme00 a răspuns:

Bati mingea si prinzi in ambele maini.Ce zice oIngerasul nu e corect din punctul meu de vedere

| SantaAndrei a răspuns:

Daca opresti mingia in mana, chiar daca doar cu una se considera dublu dribilng.

| gabriela1hdbl a răspuns:

Dublu dribling inseamna:a bate mingea de pamant iar apoi s-o prinzi in ambele maini. pentru a evita acest lucru poti bate mingea consecutiv de 2 ori iar apoi dai pase sau arunci la poarta. sper ca te-am ajutat.crede-ma si eu sunt la handbal la echipa scolii si asa fac! funda plsss