| BBitzza a întrebat:

Salut TPU,am o problema care ma cam enerveaza de ceva timp,am ceva grasime pe pectorali,nu este multa dar este, se vede urat cand port tricouri mai stramnte si chestii de acestea, fac sala de aproximativ 10 luni (am crescut binisor in alte grupe) dar nu stiu ce sa fac sa scap de ea, ar fi bine sa fac multe repetari cu greutate mica? Eu la sala fac cu 25 - 25 cam 6 repetari, daca ma apuc de cardio si fac exercitii de definire va fi mai bine?

Răspuns Câştigător
| Omi777 a răspuns:

Salut, automat cu o dieta pusa la punct si cateva sedinte de cardio pe saptamana vei reusi sa reduci stratul adipos dar nu numai la piept ci pe intreg corpul. Ai grija sa nu pierzi foarte multa masa musculara. Consuma mai multe proteine decat e necesar pentru a o pastra. cam 2.2g de proteina inmultit cu greutatea ta. Succes la antrenamente!

1 răspuns:
| Lands0fMancunia a răspuns:

Da. Sa nu abuzezi, faci cate un pic, sa se obisnuiasca corpul.