| Anonim232323 a întrebat:

am 13 ani sI 1.64. Sunt portar si as vrea sa stiu daca inaltimea mea este una buna si cum mai pot creste in inaltime

6 răspunsuri:
| Scyline97 a răspuns:

Ar trebui sa ami cresti putin dar daca te apuci de inot o sa te inalti funda te rog

| Changes a răspuns:

Asta e perioada în care se creşte cel mai mult, ai şi tu puţină răbdare.

| JaysYang a răspuns:

Pentru varsta ta e destul de buna inaltimea oricum o sa mai cresti, daca vrei sa te mai inalti incearca sa faci tractiuni pentru ca ajuta.

| kar1GaNNN a răspuns:

Buna!
Ca portar trebuie sa fii mai inalt.
Poti faci urmatorul exercitiu :
Ridicari de picioare la 90 de grade din pozitia culcat :
Acest exercitiu lucreaza muschii abdomenului inferior, dar realizeaza si o intindere a muschilor abdominali si lombari, ajutand la imbunatatirea posturii si la o potentiala crestere in inaltime. Un singur exercitiu nu face minuni, dar prin combinarea tuturor exercitiilor care urmeaza, vezi putea obtine rezultate. O alta varianta este ridicarea genunchilor la piept avand piciorul flexat la 45 de grade.

Răspuns utilizator avertizat
| Bogdanel97 a răspuns:

Abdomene pe spalier. Am crescut vreo 5cm in 3 luni.