| Cristi6811 a întrebat:

As vreau si eu niste linkuri cu exercitii pentru facut muschi la abdomene, bicepsi, si pentru piept!
Sa-mi spuneti cam ce ar trebui sa manac si sa-mi spuneti decat ori sa le fac pe zi!
Va rog mult multumesc!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Daca faci doar piept, biceps is abdomen o sa arati ca un COCALAR PENIBIL de o sa-ti fie rusine de tine. Lucreaza TOT CORPUL IN MOD EGAL.

NU FI COCALAR PROST! FI SPORTIV!

Si cum adica "pe zi", un muschi creste in cele 5-6 zile in care SE ODIHNESTE dupa un antrenament greu.

Du-te la sala si fa-ti un program, eu recomand :

luni - piept ( impins cu gantere orizontal si inclinat + flotari la paralele )
marti - spate ( 2-3 tipuri de tractiuni la bara fixa, ramat cu gantera, indreptari cu haltera )
miercuri picioare ( genuflexiuni cu haltera, impins la presa, fandari cu gantere in maini, etc. )
vineri : umeri si brate ( presa militara, ramat vertical, flexii cu haltera, flexii tip hammer, extensii si impins cu priza ingusta )

1 răspuns:
| BMicha3l a răspuns:

Https://www.youtube.com/channel/UCwGqtA3ol2I1bYeFr0pvZGQ Playlisturi... gasesti acolo tot ce vrei