| alexionut45 a întrebat:

Salut tpu..azi la sala ma contraziceam cu un prieten care o tinea pe a lui ca partea superioara a corpului se poate dezvolta daca nu antrenezi picioarele exact ca a unuia care si le antreneaza.Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| SiLaS a răspuns:

Tu ai dreptate deoarece normal cum testosteronul are doua functii androgenica si anabolica automat elibarat in cantitati mai mari(adica exercitiile pentru picioare)mai ales pentru ca sunt o grupa mare produc mult mai mult testosteron ce va ajuta si celelalte grupe musculare sa se dezvolte. Poti sa ii transmiti prietenului tau sa mai citeasca o carte inainte sa mai comenteze.

2 răspunsuri:
| Solutionistul a răspuns:

Antrenarea picioarelor ajuta la eliberarea testosteronului in doze mai mari si implicit, la rezultate mai bune per ansamblu! Prietenul tau ori e dezinformat ori neinformat.

| Cosmin86 a răspuns:

Prietenul tau e IDIOT. Asta e parerea.