| Andreeee0098766 a întrebat:

Salut, sunt băiat, cum as putea la sala sa îmi mai subtiez picioarele fără sa pierd din masa? Adică am picioarele foarte groase și partea superioara este foarte slaba și arata urat. Ce as putea face sa le subtiez și totodată sa pun masa musculara în partea superioara a corpului? (practic baschet și presupun ca de astalaughing)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Ca sa le subtiezi e foarte, foarte simplu:
iti cumperi un scaun cu rotile si nu iti mai folosesti picioarele deloc vreo 2 ani... se subtiaza, SIGURRRR!

| Alexandrionelu a răspuns:

De cât sa pierzi masa musculara de la picioare, nu mai bine mergi tu la sala, tragi tare de fiare numai pentru abdomen, spate, piept, umeri și brate, iar în câteva luni, maxim un an, vei avea musculatura dezvoltata uniform pe tot corpul?

| PsyhoChild a răspuns:

Sa faci exerciții la picioare?