| Marian_Emilian_1997 a întrebat:

Caut Rozeta box in Iasi

2 răspunsuri:
| Ottakringer a răspuns:

Stii ce se intampla daca esti prins cu rozeta nu?

Legea 61 din 1991 Republicata

Art. 2. — (1) Constituie infracțiune și se pedepsește cu închisoarea de la 3 luni la 2 ani sau cu amendă, dacă fapta nuconstituie o infracțiune mai gravă, următoarele fapte:

1. portul, fără drept, în locurile și împrejurările în care s-ar putea primejdui viața sau integritatea corporală a persoanelor ori s-ar putea tulbura ordinea și liniștea publică, a cuțitului, pumnalului, șișului, boxului, castetului ori a altor asemenea obiecte fabricate sau confecționate anume pentru tăiere, împungere sau lovire, precum și folosirea în asemenea locurisau împrejurări a armelor cu aer comprimat sau cu gazecomprimate, a obiectelor confecționate pe bază de amestecuripirotehnice ori a dispozitivelor pentru șocuri electrice;

| Ottakringer a răspuns (pentru Ottakringer):

Si stiu despre ce vorbesc ca lucrez pe interventii in securitate. Eu am dreptul sa port baston telescopic, electrosoc, spray sau pistol ( am permis port-arma ).