| AlexStefan1 a întrebat:

ce proteine sau aminoacizi imi puteti recomanda pentru rezistenta? Spre exemplu, eu vreau sa fac foarte mult cardio si trebuie sa imi intaresc rezistenta.

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cred ca vrei sa spui "Suplimente" pentru rezistenta... ca NU exista proteine pentru rezistenta! Exista DOAR proteine pentru refacerea fibrelor, atat.

Exista UN SINGUR TIP de proteine... NU mai zi "proteine" la suplimente!

| HadesSs a răspuns:

Care e este scopul tau de faci numai cardio?

| AlexStefan1 explică (pentru HadesSs):

Vreau sa imi tonific corpul.

| HadesSs a răspuns (pentru AlexStefan1):

Pai si cine te-a sfatuit ca ai sa reusesti numai cu cardio fara greutati.
Fa-ti un program de antrenament de 3 zile pe sapt in care sa atingi toate grupele musculare, apoi suplimentezi cu cate 30 de min cardio cand termini antrenamentul de greutati.
Alimentatia e cea mai importanta trevbuie sa mananci sanatos si sa fii pe hipocaloric.
Cand ai pus toate astea la punct iti poti comanda de la Pronutrition, o proteina pura din zer, vitamine iar daca te simti fara energie un xplode sau poti bea o cafea inainte de antrenament cu jumatate de ora.

| sweetangels a răspuns:

Intra pe site si ai toate categoriile recomandate: proteine, amino, etc.
www.pronutrition.ro

| Myrcea22 a răspuns:

Xplode..parca asa se scria, stiu ca prietenii mei folosesc pentru energie, rezistenta..animal flex si animal pack pentru intarite incheieturilor etc