| MusicON95 a întrebat:

Ce trebuie sa fac pentru a reusi sa stau in maini? echilibru eu zic ca am pentru ca ma ridic incet pe 2 bare si apoi cedez si cad, nu am destula forta cred. ce exercitii pot face acasa pentru a creste fibra musculara? (flotari si tractiuni fac mereu dar se pare ca nu sunt de ajuns)... FUNDA CELUI MAI BUN RASPUNS! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Salut frate, te ajut eu cu cea mai mare placere, am trecut si eu prin asta si un lucru am invatat, nu iti trebuie forta pentru a sta in maini, si iti spun si de ce pentru a iti sustine propria greutate iti tebuie doar echilibru si mult antrenament, forta iti trebuie cand ridici orice alt ceva in afara de prorpia greutate, ex o bara de metal pe altvineva etc, sunt oamenii care rastoarna masini ni nu pot sta in mani sunt fortosi intr-adevar dar nu au echilibru si creierul lor nu stiu cum sa isi controleze centru de greutate, in cazul tau cu forta am rezolvat-o, cu echilibru spui ca incerci tot mai mult sa il stapanesti, mai ramane sa iti inveti creierul sa isi gaseasca centrul de greutate, si asta e foarte simplu trebuie sa repeti si sa repeti si sa repti statul in maini este ca mersul pe bicicleta cazi iar incerci pana inveti sa iti tii echilibru, sau ca bebelusii cand invata sa se ridice pe picoare si sa mearga merge si apoi cad pana reusesc, asa si la tine mult succes frate si iti garandez ca vei reusi daca faci asta, si mai ales ca faci tractiuni si flotari e evident ca foarta ai, repet ele nu au treaba cu echilibristica, e cum ai baga picioare la sala sa le faci musculoase pentru a a invata sa mergi pe bicilceta, vezi nu au nici o legatura mult succes frate

3 răspunsuri:
| FitnessTrainer a răspuns:

Incearca sa stai in maini cu picioarele pe un perete si sa faci "flotari cu capul in jos". Daca nu reusesti sa iti pui picioarele, te poate ajuta cineva.

| MusicON95 explică (pentru vocea):

Mersi omule! big grin

| justinko a răspuns:

Pentru a reusi sa stai in maini la inceput te poti antrena stand in main dar cu spatele lipit de perete pentru suport si stai cat poti asa. Cu privire la masa trebuie sa faci flotari cu greutati in spate, iti umpli un rucsac cu chesti cam cat sa poti suporta greutatea si faci flotari cate poti fara pauza, faci asta si a 2-a zi dar cu 3 flotari in plus apoi o zi pauza si tot asa