| Damagexz3 a întrebat:

Salut TPU ce ziceti sa aleg sa fac kickboxing sau sala am 14 ani!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde care sunt obiectivele tale si spre care ai inclinatie mai mult. Kickboxingul e bun pentru ca inveti sa te lupti si sa te aperi in acelasi timp, dar dezavantajul este ca poti sa te accidentezi si sa ai probleme destul de naspa cu articulatiile, care recomand sa le ai sanatoase pentru toata viata. Desigur ca si la sala te poti accidenta destul de urat daca folosesti greutati prea mari sau daca executi gresit un exercitiu. Daca faci sala sau kickboxing vei arata bine si in forma. Poti sa faci 1 an kickboxing si 1 an sala. Si apoi faci o comparatie.

5 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Kickboxing ca asa inveti sa te si aperi.

| siriusblack98 a răspuns:

Depinde ce asteptari ai si ce iti doresti tu.Eu personal in locul tau la 14 ani as merge pe kickbox.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Sunt 2 sporturi total diferite, decizia iti apartine.

| FaraNume1245 a răspuns:

Kickboxing. Eu când făceam îmi plăcea la nebunie.

| Ilusion00 a răspuns:

Eu unul as spune sa iti vezi de scoala