| MihailCosmin2000 a întrebat:

Salut TPU!
De cateva zile, vreau sa ma apuc de antrenamentele HIIT, dar hiit real, intens.
Vreau sa il fac la intensitate 100%, asa ca m-am documentat si maxim trebuie sa il fac de 3 ori pe saptamana daca e maxim din intensitatea mea.
Bun. Am o dieta echilibrata, proteina, multi carbohidrati, etc.

Faza sta asa. Daca ma concentrez pe HIIT, si il fac 15 - 30 min, pot face si un antrenament de 10 min dimineata? Sau ma va obosi nu nu voi mai putea duce antrenamentul hiit la maxim?

Pareri va rog si o zi perfecta!

1 răspuns:
| vilpiko a răspuns:

Pai de ce nu legi acele 10 min de restul antrenamentului? dar pana la urma conteaza condiția fizica pe care o ai tu la moment, cât poți sa duci, încearcă fără cateva zile și dacă e ok adaugi și cele 10 min, după ce ți ai stabilit programul e important sa îl respecti mai bine de o lună sa vezi ce rezultate pana sa îl schimb, în funcție de nevoi, succes!