| Krs123153 a întrebat:

Fac sala de ceva timp insa bicepsul meu are forma extrem de ciudata, ceva de genul acesta: http://postimg.org/image/nrohehmox/ Exista exercitii pentru a capata o forma mai normala sau nu se poate face nimic?

Răspuns Câştigător
| presus a răspuns:

Cel mai eficient exercitiu pentru lungirea bicepsului este flexia antebratului pe brate cu gantere, din pozitia stand pe banca. Adica te asezi cu fundul pe banca, iei gantera in mana dreapta, sprijini cotul pe partea interioara coapsei drepte, si faci flexiile (cu corpul usor aplecat in fata). La fel si cu mana stanga. Mai sunt flexii cu bara sau cu gantere din picioare. Spor!