| anonim_4396 a întrebat:

Fitmaxx 5 poate fi utilizat si de copii in varsta de 12-13 ani? Va afecta cu ceva sanatatea sau dezvoltarea acestuia? Multumesc anticipat! big grin

Răspuns Câştigător
| Larisa_Borcau_1995 a răspuns:

In mod normal nu, nici sala nu este foarte indicata pana la 18 ani, deoarece corpul oricarui adolescent este in crestere si dezvoltare continua si acestee exercitii si aparaturi nu fac decat sa stopeze dezvoltarea naturala... deci aveti timp happy sportul de la scoala este cel mai bun, nu recomand sa trageti de fiare de la 12-13 ani! fa abdomene, flotari, genoflexiuni, te v-a ajuta in timp happy

1 răspuns:
| cCristiannn a răspuns:

Nu incepe de acum sala, du-te si fa inot sau alearga, sala e recomandata dupa varsta 16.