| MusicON95 a întrebat:

Imi spune-ti si mie cum sa fac sa-mi intaresc priza la mana (pt parkour)? cel mai bun raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător
| ubox7007 a răspuns:

Te duci la bara de tractiuni, te prinzi cu mana de bara si nu te tragi in sus, doar iti indoi incheietura, bine ar fi daca te-ai putea juta si cu picioarele. Alta chestie ar fi sa apuci chesti "grele" cu varful degetelor numa, fara sa atinga palma acel obiect si sa il strangi. Daca mergi la sala, uitete dupa un exercitiu de aicea http://www.bodybuilding.com/......e/forearms :P

3 răspunsuri:
| MusicON95 explică:

Mersi omule happy

| smecheriyee a răspuns:

Antebrat fa mult si vei avea mai multa priza

| Cosmin86 a răspuns:

1. tractiuni cu fat gripz ( sau pe o bara groasa )
2. tractiuni in prosop ( cat mai gros )
3. static hold intr-o mana la 90 de grade ( cel mai bun dar si cel mai greu )
4. mersul fermierului ( cu 2 greutati care sa depaseasca greutatea ta )
5. indreptari ( cu sau fara fat gripz )
6. skandenberg cu oameni mai tari ca tine, 1 ora