| 6Anonim9 a întrebat:

Intrebare pentru cunoscatori: Am vazut pe eMAG o oferta la un set de doua gantere, ieftine, par utile. Peoblema este ca zice ca-s compuse din "ciment". In poze nu arata ca si cum ar fi din ciment. Oare discurile sunt din ciment si apoi imbracate in fier, sau cum? Va rog sa imi spuneti daca stiti, v-as fi recunoscator. Nu as vrea sa le scap si sa crape, daca cumva sunt 100% din ciment. Nu este specificata exact decat compozitia barelor. Fara mistouri pls. Numai bine! :D Funda!
Link oferta:
http://m.emag.ro/......DZPW62BBM/

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

La pretul ala sunt foarte ieftine, normal ca trebuie sa ai grija sa nu pice jos, eu am din fonta dar am grija mereu, trebuie sa ai grija

| Kreefy a răspuns:

Nu sunt foarte sigur, am comandat ceva asemanator, cu aceleasi specificatii la un pret destuld e asemanator diferenta de vreo 10 lei. Sunt compuse din ciment, dar sunt acoperite cu un fier subtire sau fonta, depinde, am vazut mai multe. Nu cred ca sunt doar ciment simplu, ar fi prea mare prostia sa se faca asa ceva.
Ale mele au un strat subtire de fier, dar problema este ca daca le scapi pe jos de la distanta de 1.5m cam asa, ai sansa sa se crape.
Cauta full fier, sunt mai scumpe, dar sunt rezistente si bune.