| BunaZiua2846281866y4 a întrebat:

Salut TPU! Joc fotbal si fac ZILNIC flotari, abdomene, etc, ce credeti, ma va ajuta?

MENTIONEZ CA VREAU SA AJUNG UN FOTBALIST DE TOP

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fotbalist de top vei ajunge daca stii sa marchezi la tinta!
Pentru acesta, aseaza o sticla de bere (sau suc) de 0.5 litrii pe punctul de 11 metrii, iar din centrul terenului nimereste-l cu mingea, din sut! Cand ajungi sa nimeresti cel putin de 5 ori din 10 incercari, atunci poti candida la titlul de "Top".winking

| Cosmin86 a răspuns:

De ce zilnic, cand muschii se dezvolta in zilele de pauza?

| Drimmero a răspuns:

Fotbalist de top ajungi doar daca joci de mic copil intr-o academie de fotbal sau club sportiv si te cresc ei iar tu te tii de treaba, adica muncesti din greu la care se adauga in mod direct si talentul tau pentru sportul asta, nu daca faci flotari, abdomene....astea-s irelevante in fotbal, caci sportul asta e despre cu totul altceva.

| johnnny123 a răspuns:

De ajutat, te ajută. La condiția fizică.

Dar fotbalist de top nu ai cum să ajungi fără să joci fotbal în cadru organizat de la o vârstă fragedă.

| ReddY25 a răspuns:

Da,sunt bune