| sica2010 a întrebat:

Stie cineva de unde pot cumpara jenti turnate pentru bicicleta? Asemanatoare cu acestea: http://www.okazii.ro/......imano.html Multumesc anticipat! Funda;)

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Jantele turnate din carbon sunt foarte scumpe si se folosesc numai la contratimp. Sunt foarte sensibile si nu pot merge pe strada cu ele;
2. jantele alea din poza sunt porcarii.
3. jantele turnate sunt f. greu de echilibrat si de obicei nu stii cum sa scapi de ele
4. daca vrei ceva de calitate, cauta o janta buna si usoara, spite de calitate si niste butuci decenti.

| George_Dany_1958 a răspuns:

Salut, stiu eu de unde poti cumpara astfel de jenti, am eu o pereche cumparate ca si roti de rezerva pentru. bicicleta mea cu mai multi ani in urma cand am cumparat bicicleta insa din pacate pentru. tine am o veste nu prea buna. aceste jenti costa in jur de 800 euro / buc. tipul care a vandut acea mountain bike havana pe okazii habar nu avea ce bicicleta are si cat costa de fapt doar o roata de la ea, eu am modelul cu cadru normal nu urat cum era bicicleta acestui tip de pe okazii.ro aceasta bicicleta a fost facuta de italieni la Brasov in anul 2004/ 2005 si a fost una de serie scurta limitata cam 100 bucati dintre care cca 80% au fost vandute la ei si cca 20% in magazinele din Romania, iar in Italia sua vandut la pretul de 3500 euro, eu am gasit-o si cumparat-o apoi chiar de le ei din Italia fiind intr-o excursie acolo la niste prieteni si o am si acum findca este o bicicleta foarte buna, robusta si in ciuda greutatii sale prinde viteza destul de mare avand 8 pinooane si 2 foi la 24 de viteze daca ai forta si conditie fizica buna ajungi pana la 60.79 km. ora cu ea fara vant din fata, laterala sau spate. in mod normal nu doresc sa imi vand jentile de rezerva insa daca obtin macar 800euro pe ele le voi vinde avand in vedere criza de bani de la noi. cam asta este asadar idea, acestea fiind spuse ma indoiesc ca vei mai dori sa le cumperi acum ca sti si cine are asa ceva. Oricum ca fapt divers iti pot spune ca jentile au fost facute la Deva de catre o firma special angajatade catre italienii de la Brasov in proiectul acestei biciclete.