| programatoru13 a întrebat:

stiu ca poate asta pare o intrebare stupida dar gainer inseamna de fapt steroizi sau gainer inseamna proteine? Va rog sa imi raspundeti ca dau funda.

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Un gainer e bazat in general pe carbohidrati. Dar nu poti sa te uiti la compozitia nutritiva?

p.s.: steroizii sunt ILEGALI (si injectabili in general). NU o sa vezi steroizi de vanzare pe rafturi sau in magazine. Si repet: cand iei steroizi trebuie sa gasesti pe cineva sa-ti faca injectii.

| RobertMoon a răspuns:

Gainerul este un produs destinat creșterii greutății care conține în general multe calorii fiind bazat pe carbohidrați, iar pe langa carbohidrați mai conține de regulă și proteine etc.
Steroizi sunt niste substanțe sintetice ilegale care se găsesc sub forma orală (pastile) sau injectabilă.

| lalaura94 a răspuns:

Weight gainer? Nu inseamna nici una nici alta, de obicei au niste proteine dar in mare parte sunt grasimi si lucruri cu multe kcalorii, te ajuta sa te ingrasi.

| programatoru13 explică (pentru lalaura94):

Multumesc pentru raspuns!