| DanFunie a întrebat:

Uite cum sta treaba eu am 17 ani si sunt portar, de curand sunt legitimat la un club din Pitesti, la seniori se numeste S.C.M Pitesti, apar bine, suntem 4 portari la echipa dintre care numai eu sunt minor, ceilalti 3 sunt de 22, 31 si 27 de ani. Apar mai bine ca ei, nu ma pot scoate nici unul dintre ei din poarta.
Eu m-am apucat de fotbal tarziu, nici macar nu am facut juniorat sa zic asa. am inceput direct la o echipa de seniori dupa cum am scris si mai sus. Mai acum o luna am avut o oferta din divizia D, numai stiu exact ce echipa... nu am acceptat m-am consultat mai bine cu antrenorul si am decis ca raman la echipa la care sunt acum cel putin pana la 18 ani. adica inca un sezon.
Intrebarea mea este: Pot ajunge un portar bun? Voi ce credeti? Pot ajunge la o echipa buna din Romania? Sau poate chiar si din strainatate? !

Răspuns Câştigător
| OMEGALIN a răspuns:

Daca continui sa crezi in tine si continui sa progresezi, de ce nu? happy Eu unul iti urez multa bafta! big grin Si doar sa nu-ti pierzi increderea, e lucrul ce-l mai de pret cand vine vorba de asa ceva happy

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde numai de tine ca sa ajungi bun si chiar foarte bun. Munceste cat mai mult la fiecare antrenament. Succes!

| Ionut621 a răspuns:

In Romania e greu sa mai devi ceva bun, numai Hagi face ceva cu academia sa, in rest cine?! Nea Jiji nici nu a facut o academie asa bun ca a lui Hagi, avand bani. Dar el continua sa aduca bani in fotbalul romanesc si il tine el in priza.
Ca sa devii un portar cunoscut pune pe cineva sa te filmeze in meciuri oficiale, aparand, decajand si pasand. Este foarte important sa devi cunoscut, dar raman cu "in Romania nu mai faci nimic", daca ai posibilitatea de a ajunge in Constanta si sa dai o proba cu Regele poate poate il convingi si te-ai lansat happy

| Ionut621 a răspuns:

Acum m-am uitat la clasamentul ligii voastre, stati foarte bine si vad o echipa de viitor, daca ai incredere in antrenor, in tine mai ales poti sta la acea echipa, daca evoluezi in continuu spre bine vei ajunge titular de baza happy Bafta peste 2-3 ani vreau sa vad liga 1 cu voi(locul 1 evidentlaughing )

| DanFunie explică (pentru Ionut621):

Multumim big grin! Asa sper si eu.