| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Am 16 ani si as vrea sa ma apuc de fotbal pe postul de portar. Nu am mai facut fotbal pana acum dar cand ma joc fotfal cu prietenii spun ca sunt tare in poarta. Am sanse sa pot fi acceptat la un club la aceasta varsta?

3 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Cred ca NU AI ABSOLUT NIMIC DE PIERDUT DACA INCERCI
iar daca, crezi in tine, ce spun ceilalti nu e deloc important

insa in Rominica (i din i intentionat) nu stiu unde poti sa te duci, in state exista momente in care oricine poate sa incerce, chiar a fost un film dupa nustiuce sportiv care avea sotie si copii si la 40+ s-a dus si a rupt mufa la aruncari de baseball! (nu mai stiu numele filmului)

| Lostlyric a răspuns:

Ai avea sanse daca ai intelege ce implica fotbalul. si chiar si atunci, sanse putine. Cate ore de antrenamente, faptul ca sunt copii de 4 ani care joaca de zeci de ori mai bine decat tine, cata munca, cat timp si energie etc.

| Zozohun a răspuns:

La vârsta asta, nu cred ca ai sanse.