| MusicON95 a întrebat:

vreau enorm de mult sa invat parkour dar nu am curaj sa exersez unele scheme. am incercat sa fac monkey pt ca am crezut ca e usoara dar nu pot. conditie fizica am destul de buna cred eu. si vreau sa stiu cum imi antrenez echilibrul (in maini mai ales, ce sa fac sa reusesc sa stau in maini). cu ce ar trebui sa incep? care ar fi prima etapa care ar trebui sa o trec in acest sport? dau funda celui mai bun raspuns care cred ca ma poate ajuta happy multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| PavelVladescu a răspuns:

Pai....casati pot raspunde trebuie sa stiu de unde esti, pentru ca pot sati recomand locuri pentru a exersa cat despre scheme incearca speedvault dar mai incet deparca la face in slowmoushent te va ajuta apoi exerseaza crazy spin ca sa-ti fie mai usor cauta pe youtube apoi incearca rollul de la dinstanta de 1 mentru apoi la 2 etc apoi pentru monkey trebuie sa inveti sa-l faci pe o banca apoi pe o bara (pont:la monkey tine bratele cam cat sati incapa picioarele pe acolo si balanseaza te in fata si scuze daca am scris ceva gresit dar sunt cam obosit|-) daca te-a ajutat sfatul meu da-mi funda si raspunde-mi la intrebare (de unde esti?)

| MusicON95 explică (pentru PavelVladescu):

Comarnic, judetul Prahova, intre sinaia si campina dar sunt dispus sa ma duc oriunde in judet sa exersez, daca stii locuri big grin mersi pentru tot omule big grin

| MusicON95 explică (pentru PavelVladescu):

Si da-mi si cerere pe facebook te rog :D as vrea sa te mai intreb si altele cand am nevoie :D https://www.facebook.com/raduionut9550

| PavelVladescu a răspuns (pentru MusicON95):

Hey ti-am dat cerere eu sunt pavel ioan vladescu pantazi

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Prima etapa ar fi forta bruta + intarirea prizei.

Poti sa te atarni cu tot corpul intr-o mana, intr-un prosop? daca nu, inseamna ca inca n-ai priza suficient de puternica.

Răspuns utilizator avertizat
| Sodolescu_Edi_1996 a răspuns:

Poti face parkour doar daca te antrenezi putin exerseaza sariturile alergare putin si incepe la un nivel mai mic si dupa te obisnuiestiwinking. Funda? big grin