| Cosmin_Gogioiu_1984 a întrebat:

Vreau sa devin portar dar mi-e frica de minge.Ce pot face sa nu-mi mai fie? Dau funda, va rog.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa iei o pauza de cativa ani, pana mai cresti si dispare frica!
Asa patesc toti copii mici!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca nu ti-e frica si de valize te faci portar la hotel.

| IDontAcceptPresent a răspuns:

Salut.Raspund cu intarziere findca nu am vazut pana acum intrebarea, dar mai bine acum decat niciodatalaughing.
Eu sunt portar de aproape un an ca sa iti zic sincer, si mie imi era foarte frica de minge si sa stau in poarta inainte, postul meu in trecut find mijlocas stanga.
Dar de un an sunt portar si imi place la nebunie acum.Pe mine nu prea m-a antrenat nimeni, am invatat singur, mi-am antrenat reflexele si acum sunt un portar destul de ok avand in vedere ca nu am avut parte de antrenamente speciale ci doar unii prieteni care imi dadeau suturi. Tine cont de faptul ca tu ca si portar nu ai nevoie de manusi de sute de euro daca nu esti sigur ca vei ajunge la o echipa si te va baga in meciuri.In primul rand tu ai nevoie de motivatie, gandeste-te ca acea minge nu iti face rau, in schimb tu vei face rau daca nu o aperi.Fi foarte atent la minge si pozitioneaza-te in dreptul jucatorului care ataca poarta.Iesi in viteza spre el daca ataca poarta, iar cand va trebui sa plonjezi nu te arunca ca toporu ci incearca sa aterizezi usor cu bratul la pamant si dupa aia cu corpul.Niciodata sa nu aperi cu palma un sut puternic, incearca sa faci priza adica sa o prinzi in mana sau sa o boxezi findca risti sa iti dai mana peste cap.Bafta!

| AntonyoAlex a răspuns:

Ar trebui sa te gandesti la ceva ce tie iti place foarte mult

| Cosmin_Gogioiu_1984 explică:

Am 12 ani astea nu sunt răspunsuri bune