| RaduEmanuel a întrebat:

Vreau sa imi iau si eu o bicicleta bmx buna pentru inceput si care sa nu aibe o greutate foarte mare, ce imi recomandati? Eu am gasit cateva care imi plac si zic eu ca sunt bune si arata bine: http://www.kerobike.ro/......talii.html http://www.kerobike.ro/......talii.html si http://www.kerobike.ro/......talii.html
Acuma eu vreau sa imi propuneti si sugerati un bmx bun de pe acest site pentru incepatori pentru trick-uri si daca stiti si alte site-uri care au magazin in Bucuresti si sunt bune, puteti sa mi le lasati si pe acelea. Eu nu vreau sa fac reclama la acest site, retineti va rog. Doar v-am cerut parerea si sper sa ma ajutati! Multumesc.

4 răspunsuri:
| ioanaKevlar a răspuns:

E important si ce te intereseaza pe tine cel mai mult la ea. Daca vrei sa fie usoara, a doua mi se pare cea mai ok, am vazut ca are 9kg. Celelalte doua au 12-13kg. Mai usoara de 9 nu cred ca gasesti. Sincer, nici nu credeam ca exista bicla care sa fie asa usoara daca nu e din carbon. Alea cu cadru din carbon sunt cele mai usoare, dar au si dezavantajul ca daca iei o tranta sau cateva trante... cadrul ala se sparge si iti iei adio de la el. D'aia cred ca pentru bmx se fac din aluminiu.
Eu sunt cu MTB-urile, insa sper sa-mi iau si bmx intr-o zi.

| RaduEmanuel explică (pentru ioanaKevlar):

Dar daca ar fi sa aleg dintre prima si a 3-a, care mi-ai recomanda-o mai mult pentru incepatori si pentru trick-uri si si o mica explicatie te rog.

| ioanaKevlar a răspuns (pentru RaduEmanuel):

Prietenul meu, care s-a dat cu BMX cativa ani, zice ca singurul lucru care conteaza este sa fie usoara si sa insisti sa te dai. Deci poti alege orice model care iti place si care sa fie eventual cat mai usor (bicla de la al doilea link pare cea mai buna in cazul asta). Te poti uita si de alte modele la PlayBike, ca au magazin si in Bucuresti. Insa daca esti incepator poti cauta chiar si pe OLX. Bafta!

| Afi_Ionut_1987 a răspuns:

Www.afisport.ro aici gasesti biciclete ieftine