| JohnZ1 a întrebat:

vreau sa ma apuc de role agresive (de cele freestyle m-am cam plictisit si vreau sa incerc ceva scheme mai grele )dar am o problema imi este frica sa ma dau pe rampe,as vrea sa scap de aceasta temere natural nu cu droguri cum fac unii din skatepark-uri, imi puteti da si mie un sfat bun?(Chiar vreau sa ma apuc de agresive)

Răspuns Câştigător
| WildChampion a răspuns:

Totul pleaca psihic. In primul rand trebuie sa fi calm. Daca devii nervos iti pierzi din concentrare. Termenul frica te trage foarte mult in jos.
Avand in vedere ca esti inca la inceput, iti trebuie mult antrenament si multa determinare. Dar totusi, daca inveti azi o schema si dupa o saptamana nu mai exersezi, nu rezolvi nimic. De ce? Este ca o limba straina... engleza, de exemplu. Daca nu o mai repeti o uiti, corect?
Cred ca ai prins ideea laughing))
Ai grija la incalzire, deoarece partea aceasta e cea mai importanta.
Antreneaza-te zilnic.(un singur antrenament e egal cu zero)
PS: asculta melodii care te motiveaza.
Spre ca te-am ajutat.
fundita? :*

1 răspuns:
| me4u a răspuns:

E mult mai sigur daca porti casca si echipament de protectie! O sa iti dea incredere sa incerci mai multe trickuri... Nimeni n-a reusit sa se dea foarte bine fara sa cada! Gasesti la www.Skates.ro si role agresive tari si protectii;) Bafta