| YouLoser10 a întrebat:

vreau si eu niste exercitii pentru abdomen, am cam 2 straturi de burta.nu chiar mare si vreau sa scap daca se poate in maxim 1 saptamana. Fundaa celui mai bun raspuns

4 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

1. intr-o saptamana nu faci Nimic, cu N majuscula
2. abdomenele ard grasimea cam...3% din cat arde un antrenament cardio (desi unii zic ca nu o arde, totusi este sport, creste ritmul cardiac, deci calorii arzi, dar infim ca valoare)
3. 20-30 minute cardio pe zi fac diferenta, dar la 2-4 luni, nu 1 saptamana.
4. dieta. daca mananci 5 kg de zahar pe zi, poti face cardio pana iti pica picioarele si nu o sa se vada. corpul uman proceseaza cam 5-6 grame de zahar util in corp, restul il transforma in grasime si se aseaza la colacei (ma pot insela, sursele sunt culturism.ro si forumuri asemenea, si vblog lui Dr Damian)
Deci, 1 saptamana e prea putin, trebuie cardio pe langa abdomene, trebuie sa renunti la nutrientii rafinati sau procesati (zahar, orez alb, faina alba, ulei de floarea soarelui).

| Cosmin86 a răspuns:

Intr-o saptamana? maxim?

apuca-te de sah, copil mic laughing

| NDC12 a răspuns:

E cam mult o saptamana... nu vrei sa fie mai bine 3 zile?

| EmmyEmmy a răspuns:

Abdomenele nu te scapa de burta. Ce trebuie sa faci pentru a scapa de grasimea abdominala uite aici
http://www.perfecte.ro/......mescu.html