| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor bike-rilorhee hee, vreau sa-miachizitionez un mtb si nu stiu cum ar fi cel mai bine, cum ar fi mai bun, second-hand sau nou? chiar nu stiu, ma gandeam ca alea noi poate sunt scumpe da buna, pe langa cele second-hand sunt ieftine si folosite, astept mai multe raspunsuri, cel mai bun primeste FUNDA! happy

Răspuns Câştigător
| robertciclism a răspuns:

Salut. Cam de ce buget dispui? Ce gen vrei sa te dai? Daca vrei de street/ trial/ dirt iti recomand sa iti iei una noua. De regula, cele second hand sunt destul de uzate, avand in vedere ca sunt supuse la socuri destul de puternice. Daca vrei ceva Cross-Country, poti incerca si ceva second hand, dar alege bine. Eu am reusit sa imi cumpar un Specialized cu 1300 de lei in stare foarte buna. Mai bine un second hand bun decat un nou mai slab echipat. Daca vrei de downhill tot asa, ai grija, pentru ca cele second hand sunt foarte uzate. Ma gasesti pe messenger la acelasi id ca si aici pentru mai multe detalii.