| Sh4d0wGh0st a întrebat:

Vreau și eu un program de flotări în pumn pentru întărirea monturilor, flotări cu mâinile apropiate, flotări cu mâinile depărtate, tracțiuni la bara, abdomene, aia pentru antebraț care ții gantera pe genunchi și miști mana sus și jos și am o ganteră de 10kg fac 20, 25 max de repetări. e binișor? Cu toate astea vreau sa fac un program de luni pana vineri. să lucrez toate grupele superioare.
P.S: Am 15 ani jumate, în august fac 16.

2 răspunsuri:
| Sh4d0wGh0st explică:

Am uitat să precizez că cu tracțiuni la bară vreau să lucrez și spate, trapez, deltoid, umeri, sa am umeri mai mari etc.

| Nickname1890 a răspuns:

Incheieturile or sa creasca de la sine pana pe la 20 si ceva de ani... nu ai ce sa le faci sa le fortezi. Degeaba faci flotari.

Intr-adevar sportul te ajuta sa te dezvolti frumos, dar oasele nu se vor ingrosa doar pentru ca faci flotari in pumni.