| Sh4d0wGh0st a întrebat:

TPU, Daca fac o zi da o zi nu 4 serii tractiuni la bara priza apropriata(biceps), 4 exercitiu cu gantera pe genuchi care misti sus si jos, 4 serii flotari cu mainile apropriate pentru triceps cu pauze intre serii 1 minut o sa se vada ceva pana in septembrie? Vreau sa pun impins din culcat cu haltera de 25kg. si flotari cu mainile departate pentru piept dar nu stiu cand. Un coleg mi-a zis sa fac biceps,antebrat, triceps o zi da o zi nu pana imi ard muschii adica pana nu mai ridic mana e bine?
Dar vreau sa pun si piept, si abdomene.

1 răspuns:
| presus a răspuns:

Ce vrei tu sa faci, sunt niste exercitii slabute. Inafara de tractiuni, restul le-as baga in categoria cardio.
Mai bine ti-as strange bani, sa te antrenezi intr-o sala de forta. Acolo beneficiezi de aparate care te ajuta sa-ti dezvolti ce parte din muschi doresti. De ce sa pierzi timpul acasa? Singurul exercitiu care l-ai putea face acasa, sunt abdomenele. Sau daca ai bara, poti baga tractiuni, dar nu doar la biceps cu priza apropiata, poti baga si spate cu priza larga. Daca nu poti face tractiuni pentru spate, poti sa te urci pe un scaun si sa te lasi incet in jos, cu timpul o sa poti face si asta.