| GoldCookiez a întrebat:

vreau sa fac sala acasa gen: luni abdomen,marti brate, miercuri piept joi vineri sambata la fel iar duminica pauza ...imi puteti da niste tipuri de exerciti..am 14 ani 1.80 64 kg.

4 răspunsuri:
| Mihayy96 a răspuns:

Pai...uite ce fac eu in fiecare zi aproape o ora....incep cu gantere de 10kg(atat pot ridica), niste flotari, abdomene, apoi iau un ganter de 7kg(atata pot ridica) si il ridic cu incheietura mainii(dar sa ti mana orizontal) si faci asta pe amandoua parti ale mainii.
Eu dupa ce fac toti acesti pasii ii mai repet o data.
Si daca vrei sa faci si sala la picioare iti recomand sa joci un fotbal sau sa faci cateva ture de bloc sau sa practici cu prietenii tai un sport.
Sper sa-ti fie de folos.

| Speechless a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa cauti pe net exerciti pentru acasa, chiar si pe yotube, home workout...frate cate is.
Luni, miercuri si vineri, in restul zilelor pauza sau doar cardio :*

| Cosmin86 a răspuns (pentru Mihayy96):

Si nu te supra-antrenezi lucrand zilnic? un muschi are nevoie de 48 de ore sa se refaca dupa un efort, si in timpul de refacere el creste si se intareste, NU cand il lucrezi

| Cosmin86 a răspuns:

Lucreaza o grupa o singura data pe saptamana, altfel risti sa te supra-antrenezi.

Dar sincer, du-te la sala, o sa observi o diferenta URIASA fata de ce faci tu acasa.