| Cristi6811 a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva ce exercitii cate seturi si cate repetari sa fac pentru aceste programe:

Luni: Piept + triceps

Marti: Spate + biceps

Miercuri: Pauza

Joi: Umeri + trapez + Abdomen

Vineri: Picioare

Sambata: Pauza

Duminica: Pauza

SAU

Luni: Piept + biceps

Marti: Picioare

Miercuri: Pauza

Joi: Umeri + trapez + Abdomen

Vineri: Spate + Triceps

Sambata: Pauza

Duminica: Pauza

SAU

Luni: Umeri+Trapez+Triceps

Marti: Spate+Abdomen

Miercuri: Pauza

Joi: Piept+Biceps

Vineri: Picioare

Sambata: Pauza

Duminica: Pauza

Vreau cate ceva nou pentru fiecare program deoarece o sal schimb dupa vreo 5-6 saptamani.
Precizez ca nu pot sa ma duc la sala deci exercitiile le pot face acasa cu gantere si haltere si am si masa dreapta si inclinata facuta.

1 răspuns:
| CulturismsiFitness a răspuns:

Daca vrei sa vezi rezultate atunci iti recomand sa mergi la sala deoarece antrenamentul acasa nu face decat sa iti pompeze muschii. Antrenamentul acasa nu duce la o evolutie a muschiilor.
Dar ca sa revenim la subiectul tau iti recomand sa faci la fiecare aparat cate 4 serii a cate 8-12 repetari.
Cat despre aparate folosestele pe cele de baza pentru a te obisnui miscarile si greutatile.