| BogdanMorarasu a întrebat:

Vreau sa ma ajutati cu cateva sfaturi. De obicei eu alerg seara, dar temperaturile au cam scazut, cum ar trebui sa ma imbrac ca sa nu transpir prea mult si sa ma inbolnavesc din cauza frigului?

3 răspunsuri:
| iPaladinus a răspuns:

Salut, sfatul meu este sa nu alergi pe astfel de temperaturi. Nu conteaza cat de bine te imbraci. Cand fugi, tragi aer rece, si poate racesti si la plamani. Si eu am patit asta. Depinde si de cat de frig e afara. Daca e sub -15 grade, mai bine stai in casa.

| addya a răspuns:

Incearca cu haine mai largi de exemplu tricou + hanorac un baticas sau o esarfa si pantaloni lejeri astfel nu transpiri nici nu ingheti de frig din moment ce alergi si respira-inspira cat mai mult pe nas

| Adry05 a răspuns:

Exista niste costume speciale izolante pentru efortul pe vremea rece
Uite aici niste sfaturi :
http://www.andreirosu.org/......i-scazute/