| Aborted a întrebat:

Cand alerg sa ma imbrac mai gros ca sa transpir mai mult? sau nu conteaza?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Daca transpiri mai mult pierzi mai multa APA, nu calorii, daca provoci tu transpiratia prin faptul ca te imbraci gros

Transpiratia este doar un efect secundar al efortului, nu are treaba cu slabitul, nu ajuta la arsul caloriilor, e doar un indicator ca ai facut efort ca lumea, atat

| Aborted explică (pentru Cosmin86):

Transpiratie provocata de sauna e tot un indicator ca am ars calorii? deci sauna slabeste?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Aborted):

Nu happy

transpiratia provocata strict de EFORT e un indicator ca ai ars calorii

8 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Asta este un mit ca daca te imbraci mai gros sau pui stiu eu ce geci de fas pe tine la temepraturi de +30 afara si transpiri pana nu mai poti vei slabi mai mult. Este un mit ce nu are nici o urma de adevar. Nu vei face decat sa elimini mai multa apa, nu vei arde mai multe grasimi.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

NU trebuie să te îmbraci gros. Îmbracă-te subţire şi comod. Pune ceva pe tine după ce alergi, să nu răceşti.

Succes!

| Ibrahimovic a răspuns:

Trebuie sa te imbraci cat mai subtire sau macar suportabil pentru corp.
Este necesar sa te imbraci mai bine dupa ce alergi.
Salut!

| vangaelis a răspuns:

Nu trebuie sa te imbraci gros. si-n plus tu vrei sa faci miscare nu sa-ti fie rau.

| sparky34 a răspuns:

Pai cand alergi corpul se incalzeste si nu vei rezista cu haine groase pe tine.

| BMeda a răspuns:

Imbracate normal intr-un traning si nu apela la asa ceva deoarece te va impiedica mai mult cand alergi pentru ca nu vei respira la fel de bine si in plus te vei opri si mai repede din alergat. Stai linistit ca daca alergi arzi oricum caloriile acelea in plus, nu trebuie sa recurgi la metodele acelea. Un sfat daca vrei sa transpiri mai mult dupa ce ai alergat mai incolo fa un cardio sau du-te din nou la alergat, simplu. happy