| Seby80 a întrebat:

Salutare, am 15 ani si doresc sa cumpar: http://www.culturism.ro/magazin/dymatize-elite-whey-prot ein-2200g-.html. Vreau sa fac muschii mult mai repede. Merita sa le iau? precizez nu am probleme medicale, adica sunt foarte rezistent la alimente, etc. Ce ziceti, sunt bune aceste proteine? (nu vreau raspunsuri gen: mananca zilnic carne (sunt putin gras), etc). Dau funda si rog seriozitate!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Am consultat si nutritonist si medic sportiv. Le confunzi cu STEROIZII, care sunt cu totul altceva.

Proteinele sunt extrase din mancare, NU exista proteine sintetice sau artificiale, produsul ala are proteina din zer. Pur si simplu proteina este extrasa din zer in urma unui proces de microfiltrare sau hidroizolare, poti sa te documentezi despre ele. Nu au niciun efect secundar.

Ce spui tu ca cele mai mici cantitati au efecte nedorite e vorba de steroizi.

Legat de suplimente, sunt oameni care au folosit peste 50 de ani suplimente, si in cantitati FOARTE MARI ( exemplu : joe weider, care acum are 90 de ani si e sanatos ). Cati oameni care ii stii tu sunt sanatosi la 90 de ani?

Eu personal folosesc de aproape 3 ani, si la analize am iesit mai sanatos decat aproape toti prietenii mei, tensiune perfecta, ficatul foarte sanatos, totul ok.

Documenteaza-te despre suplimente si steroizi, vezi care e diferenta intre ele si cum sunt facute si o sa observi diferente URIASE.

12 răspunsuri:
| SpaNu88 a răspuns:

Buna alegere... bafta

| Cosmin86 a răspuns:

Si eu folosesc produsul asta si e foarte bun, dar NU pui muschi mult mai repede. Daca iti asiguri necesarul proteic, pui muschi, altfel NU pui, nu e chestia ca pui mai repede.

Masa musculara se pune foarte greu, la 3 luni o sa observi diferente si muschii ii faci in cativa ani.

Vezi ca daca nu-ti asiguri 80 % din necesarul proteic din alimentatie si cantitatea necesara de carbohidrati ( pentru energie, altfel corpul o sa consume proteinele ) NU o sa ai rezultate nici cu cel mai tare produs.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu baga proteine pana nu slabesti...
si oricat de frumos sunt ambalate nu conteaza ce scriu aia acolo, iti afecteaza ficatul...
vrei sa devii pachet de muschi a?
cred ca e mult mai frumos ce iese facand antrenamente fara sa bagi prosti, e foarte urat sa ai ditaimai mana, hidos(parerea mea)

| Seby80 explică (pentru anonim_4396):

Dar nu iau extrem de mult, doar putin, pana ajung la marimea ideala, apoi continui antrenamentul sa ma mentin. happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum sa-ti afecteze ficatul, de unde ai scos asta? laughing
Si cum sa nu conteze ce scriu aia acolo, asta e un produs AVIZAT si cu ISO de calitate, daca ai idee ce inseamna asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Consulta un medic nutritionist.
nu exista asa ceva, oricat ar incerca ei, nu e ceva natural...
te rog sa consulti un medic nu un producator care profita de orice chestie sa iti vanda tie prostii...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Seby80):

Si cele mai mici cantitati au efecte nedorite...
dar daca sta iti doresti...continua...

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am consultat si nutritonist si medic sportiv. Le confunzi cu STEROIZII, care sunt cu totul altceva.

Proteinele sunt extrase din mancare, NU exista proteine sintetice sau artificiale, produsul ala are proteina din zer. Pur si simplu proteina este extrasa din zer in urma unui proces de microfiltrare sau hidroizolare, poti sa te documentezi despre ele. Nu au niciun efect secundar.

Ce spui tu ca cele mai mici cantitati au efecte nedorite e vorba de steroizi.

Legat de suplimente, sunt oameni care au folosit peste 50 de ani suplimente, si in cantitati FOARTE MARI ( exemplu : joe weider, care acum are 90 de ani si e sanatos ). Cati oameni care ii stii tu sunt sanatosi la 90 de ani?

Eu personal folosesc de aproape 3 ani, si la analize am iesit mai sanatos decat aproape toti prietenii mei, tensiune perfecta, ficatul foarte sanatos, totul ok.

Documenteaza-te despre suplimente si steroizi, vezi care e diferenta intre ele si cum sunt facute si o sa observi diferente URIASE.

| rObYsYkA a răspuns:

Eu zic ca nu merita, fratele meu are 20 de ani si ia proteine tu te ajuta cu cam nimic doar casa pui pe tine muschi, prima data trebuie sa ii incalzesti si dupa sa depui efort foarte mult! Deci eu zic sa nu le iei!

| rObYsYkA a răspuns:

Proteinele nu adauga muschi, ci dau numai energie sa tragi mai tare deia trebuie mult antrenament... eu zic sa nu le ei!

| Cosmin86 a răspuns (pentru rObYsYkA):

Le confunzi cu energizantele, alea sun tcu totul altceva. Proteinele NU iti dau energie, si se iau DUPA antrenament, adica DUPA ce ai tras, nu inainte, deci nu te ajuta cu nimic nici daca ti-ar da energie.

Esti paralel cu sportul

| rObYsYkA a răspuns:

Cosmin86 rolling on the floor Proteinele iti dau energie informeaza-te bine daca nu stiai fratele meu ea in fiecare zi si il ajuta cand trage de fiare ii da energie!

| Cosmin86 a răspuns (pentru rObYsYkA):

Si eu folosesc de aproape 3 ani.
Tu nu stii sa dai reply pe nume, sa primesc si eu notificare cand dai un raspuns?

Ce proteine ia fratele tau?