| Sălăgean_Diana_1995 a întrebat:

Salutare. Am nevoie de câteva sfaturi. Am 1, 55 si oscilez intre 46 si 48 de kg. Fac sport, din plăcere ( nu de performanta). Alerg, merg la sala, sar coarda. Cu toate astea am un strat de grăsime pe abdomen de care nu pot scăpa nicicum. Voi cum va intretineti, cum va tonifiați musculatura si mai ales cum se reduce stratul de grăsime?! Multumesc mult. Astept răspunsuri relevante!

Răspuns Câştigător
| PrESeUS a răspuns:

Pentru a da acel strat de grasime jos ai foarte mult de munca trebuie sa reduci din intreaga grasime corporala. ai nevoie de o dieta si mult mai multa miscare in special cardio. sfatul meu daca ai un abdomen acceptabil nu incerca sa il ai perfect pentru ca este foarte greu ai nevoie de proteine si diete mult timp pentru a te antrena si altele iar din punctul meu de vedere nu merita. daca esti ok ai un abdomen plat si nu ai foarte multa grasime te poti mentine si informa mai mult pe viitor! Sper ca te-am ajutat si spor in continuare! Work hard in silence. Let your succes to make the noise

2 răspunsuri:
| Crux a răspuns:

Eu cred că arăți destul de ok, depinde şi cum eşti proporționată. Raportându-ne la înălțime, kg sunt potrivite. Nu exagera...
Te poți menține însă şi tonifia foarte bine.
Pentru tonifiere recomand fitness...e cel mai potrivit. pentru menținere poți încerca kangoo jumps.e distractiv!

| RAY a răspuns:

Baga sprinturi si vei scapa de acel strat de grasime