| CPR a întrebat:

Sunt ectomorf, fac sala dar de un timp am pus si ceva grasime pe abdomen mai ales in partea inferioara, ce recomandati pentru a reduce stratul de grasime mai ales ca din cate stiu eu pentru ectomorfi nu sunt recomandate exercitile cardio?

7 răspunsuri:
| SpaNu88 a răspuns:

Nu conteaza ca e perioada de masa. cardio de 2 ori/saptamana sa nu lipseasca

| CPR explică (pentru SpaNu88):

La ce intensitate, ce sa fac banda bicicleta cate minute?

| SpaNu88 a răspuns (pentru CPR):

Ce vrei tu si cat poti. de preferat banda.

| denisiulian999 a răspuns:

Salut. E normal ca in perioada de masa musculara sa pui si niste grasime. Cate kilograme de muschi ai pus? Oricum, de obicei dupa un anumit timp in care ai facut masa (insa trebuie sa pui destula masa, nu 1-2 kg) se face definire, fix pentru a scapa de acel strat de grasime si sa ti se vada muschii/ 6 pack mai binehappy

| Paprika123 a răspuns:

Daca faci sala de ceva timp eu iti recomand sa incerci urmatorul link:
http://www.youtube.com/watch?v=slVDJ8pYxMg
Nu cred ca ar trebui sa te puna in dificultate avand in vedere faptul ca faci sala, e destul de eficient fiecare exercitiu! Sper ca te-am ajutat!

| Paprika123 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa incerci urmatorul link:
http://www.youtube.com/watch?v=slVDJ8pYxMg
Avand in vedere faptul ca faci sala de un anumit timp nu are trebui sa te puna in dificultate, este destul de eficient fiecare exercitiu! Sper ca te-am ajutat!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Paprika123):

Foarte slab pentru definire, daca nu ai metabolism bun 8 min abs nu te ajuta deloc