| Emir24 a întrebat:

Salutare cine imi poate spune si mie cele mai multe detalii despre basket de exemplu cine ocupa primele 4 echipe romanesti in liga 1 basket, pe ce loc e steaua, cati jucatorii pot fii minim intr-o echipa adica zic si eu 5 da daca unu se accidenteaza thinking etc.

Dau funda

Răspuns Câştigător
| SomnoroasePasarici a răspuns:

Bunda deci in Romania la baschet masculin pe primul loc este asesoft Ploiesti pe 2 csu sibiu pe 3 mobitelco cluj napoc pe 4 csm oradea iar steaua este pe 7, se joaca 5 contra cinci daca unul se accidenteaza se face schimbare, se joaca in cate 4 sferturi a cate 15min sfertul, daca este egal se prelungeste cate 5 min pana ce conduce cineva. Daca dai din aruncare de pedeapsa la cos se da un punct daca dai din semicerc se dau 2puncte si daca se da din afara semicercului sunt 3.Cam atat pentru inceput, Funda?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.frbaschet.ro si afli tot ce ai nevoie.